Traveligo.pl

Dołącz do 127.000 zadowolonych klientów, którzy podróżowali z nami od 2004 roku.

Infolinia i rezerwacja: tel. 0 801 407 406

Infolinia i rezerwacja (abonenci spoza TP SA oraz sieci kom.): tel. 0 22 517 16 00

Jesteśmy laureatem nagrody Mazowiecka Firma Roku

Jesteśmy laureatem RANKINGU SKLEPÓW INTERNETOWYCH Money.pl i Wprost 2010
  • 1. Wyniki wyszukiwania
  • 2. Szczegóły oferty
  • 3. Rezerwacja wycieczki

« wróć do listy ofert

Kod oferty WTRV236025|dodaj do schowka

Data Wyjazdu27.10.2013Kalendarz
Typ ofertywycieczka objazdowa
WyżywienieHB (dwa posiłki)
Transportsamolot
Miejsce wylotupatrz opis

Aktualna pogoda

pogodnie, lekkie zachmurzenie, 22°C/10°C
wiatr północno-wschodni, 11 km/h.

Program: Wyrocznia Zmarłych Acherontas - Olimpia - Tolo - Nafplio* - Epidauros - Mykeny - Starożytny Korynt - Kanał Koryncki - Ateny - Delfy - Meteory

Opis:

Zeus i jego spółka, syzyfowe prace, pępek świata, Agamemnon, igrzyska olimpijskie, Asklepios, Akropol ,Hades to hasła znane nam od kołyski. Proponujemy Wam podróż wokół kontynentalnej Grecji. Pięć regionów, pięć pasm górskich, dwa morza. Dużo zabytków, historii i mitów. A to wszystko oprawione pięknymi krajobrazami, słońcem, grecką niebłogą atmosferą, bo tak właśnie wyobrażamy sobie ten kraj. Wyprawa dla każdego, kto chce odkryć klasyczną Helladę w nowym wydaniu.

 

1 dzień

Odprawa bagażowo-biletowa w Polsce, przelot do Salonik, stolicy regionu Macedonia, drugiego pod względem wielkości miasta Grecji. Transfer do hotelu . Czas wolny na odpoczynek, kolacja.

 

2 dzień

Po śniadaniu przejazd ekspresową, pełną pięknych górskich krajobrazów drogą Nea Egnatia, przez regiony Macedonia i Epir, do wyroczni zmarłych nad rzeką Acherontas w zachodniej Grecji. Zgodnie z mitologią to tutaj znajdowało się zejście do Hadesu. Przez wiele stuleci do wyroczni masowo przybywali wierni, aby kontaktować się z duszami swoich bliskich. Przejazd przez miasto Arta. Postój nad słynnym mostem epirskim. Przemieszczając się na południe dojedziemy do miejscowości Antirio, skąd przeprawimy się na Peloponez przez najdłuższy na świecie pylonowy most podwieszany . Zakwaterowanie w hotelu w Olimpii, kolacja.

 

3 dzień

Po śniadaniu zwiedzanie muzeum archeologicznego i sanktuarium Zeusa w Olimpii, kolebki igrzysk olimpijskich, gdzie będziemy podziwiać m. in. posąg Hermesa , rzeźby z frontonu świątyni Zeusa Olimpijskiego, gimnazjon, świątynię Hery czy stadion olimpijski. Przejazd malowniczą trasą do nadmorskiego kurortu Tolo, położonego w regionie Argolida, północno-wschodniej części Peloponezu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Wieczorem dla chętnych rejs statkiem do Nafplio, pierwszej stolicy nowożytnej Grecji. Zwiedzanie jednego z najbardziej urokliwych miasteczek w kraju, które doskonale zachowało swój XIX-wieczny urok. Spacer wąskimi uliczkami wśród bizantyjskich, weneckich, tureckich budynków ozdobionych przepięknymi bugenwillami.

 

4 dzień

Po śniadaniu przejazd do Epidauros. Zwiedzanie muzeum archeologicznego poświęconego sanktuarium boga sztuki lekarskiej Asklepiosa. Wśród eksponatów zobaczymy m.in. narzędzia chirurgiczne, naczynia używane do terapii leczniczych około 2500 lat temu. Wizyta w najlepiej zachowanym i największym antycznym teatrze w Grecji, który słynie ze swojej idealnej akustyki. Przejazd do Myken, jednego z najstarszych miast w Europie, gdzie 3500 lat temu rozwinęła się najstarsza grecka cywilizacja na kontynencie europejskim. Zobaczymy m.in. mury cyklopiczne, Lwią Bramę oraz domniemany grobowiec Agamemnona. Kolejny punkt programu to starożytny Korynt, jeden z największych, najbogatszych ośrodków miejskich w czasach antycznych, położone nad dwoma morzami Jońskim i Egejskim, uznawane za symbol luksusu. Tutaj spędził 18 miesięcy Apostoł Paweł. Spacerując po wykopaliskach archeologicznych zobaczymy m.in. świątynię Apollina, rzymską agorę, bemę, gdzie sądzono autora pięknego "Hymnu o miłości". Krótki postój nad Kanałem Korynckim, który w XIX wieku był wielkim osiągnięciem technicznym i stał się symbolem nowożytnej Grecji. Przejazd do Aten. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Wieczorem dla chętnych nocne zwiedzanie stolicy*.

 

Po śniadaniu zwiedzanie Aten. W programie

Akropol , gdzie będziemy podziwiali m. in. Partenon, Propyleje i Erechtejon . Zejście na Agorę Grecką, centrum społeczno-ekonomiczno-kulturalne miasta sprzed 2500 lat. Spacer do dzielnicach Monastiraki i Plaka. Widowiskowa zmiana warty przed Grobem Nieznanego żołnierza na placu Syntagma. Przejazd na stadion Kalimarmaro, arenę pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 roku. Zwiedzania Narodowego Muzeum Archeologicznego, gdzie wśród rzeźb, biżuterii, ceramiki odbędziemy ciekawą podróż po antycznej Helladzie. Przejazd do Delf. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

 

6 dzień

Po śniadaniu zwiedzanie muzeum archeologicznego i sanktuarium Apollina w Delfach. W czasach antycznych jedna z najważniejszych wyroczni, gdzie kapłanka Pytia decydowała o losach ówczesnego świata. W muzeum zobaczymy m.in. Sfinksa z Naxos, okazałe płaskorzeźby, które dekorowały Skarbiec Syfnijczyków, słynnych bliźniaków z Argos czy Woźnicę, jeden z najpiękniejszych posągów klasycznej Grecji. Spacerując po wykopaliskach będziemy mieli okazję podziwiać m.in. Skarbiec Ateńczyków, mur poligonalny, świątynię Apollina, teatr oraz stadion, areny igrzysk pytyjskich. Przejazd do klasztoru Osios Loukas. Zwiedzanie jednego z najciekawszych zabytków bizantyjskich, który powstał w miejscu śmierci błogosławionego Łukasza, legendarnego pustelnika. Zespół budynków klasztornych, kościoły i przepiękne mozaiki z XI wieku świadczą o sile wiary Greków i potędze Bizancjum. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż pasma górskiego Parnas do Kalambaki z postojem w Termopilach. W tym słynnym wąwozie stał na czele zjednoczonych greckich wojsk zdradzony Leonidas ze Sparty i walczył bohatersko przeciw Persom. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

 

7 dzień

Po śniadaniu zwiedzania słynnych klasztorów w Meteorach, jednym z najważniejszych centrów prawosławia w Grecji. Położenie monastyrów w kamiennym lesie wzbudza zachwyt. Zwiedzanie dwóch z sześciu zamieszkałych klasztorów. Obok ich architektury będziemy podziwiali przepiękne malowidła ścienne, ikonostasy i poznawali codziennie życie zakonników oraz zwyczaje greckiego kościoła ortodoksyjnego. Wizyta w pracowni ikon bizantyjskich. Przejazd przez równinę Tesalską, miasta Trikala, Larisa, wzdłuż pasma górskiego Olimp do Salonik. Zakwaterowanie w hotelu na przedmieściach miasta, kolacja.

 

8 dzień

Transfer na lotnisko Makedonia w Salonikach. Wylot do Polski albo przejazd do wybranego hotelu na wypoczynek.

 

UWAGA!

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany programu w razie zmian godzin otwarcia muzeów i wykopalisk archeologicznych *zwiedzanie fakultatywne, za dodatkowa opłatą

 

Cena obejmuje

- przelot samolotem charterowym do Salonik, opłaty lotniskowe - 7 noclegów w hotelach 3*/4* w pokojach dwuosobowych - 7 śniadań i 7 kolacji - przejazd autokarem na trasie wycieczki, transfery - opieka rezydenta BP Grecos Holiday

 

- ubezpieczenie podstawowe ERV Standard

KL (15 000 EUR), NNW (7 000 PLN) i bagażu (300 EUR)

 

Cena nie obejmuje

- obowiązkowych opłat za dyplomowanego przewodnika polskojęzycznego, bilety wstępu do muzeów i wykopalisk archeologicznych, system słuchawek Audio Guide ( w sumie około 115 Euro) - napojów do kolacji - kosztu wycieczek fakultatywnych

 

UWAGA !!!

CENA MOŻE RÓŻNIĆ SIĘ W ZALEŻNOŚCI OD MIASTA WYLOTU / WYJAZDU! NALEŻY JĄ POTWIERDZIĆ U KONSULTANTA TRAVELIGO.PL

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kolejne zdjęcia możesz oglądać używając klawiszy oraz lub myszki. ESC wyjście.

  • Klasycznie po Grecji
  • Klasycznie po Grecji
  • Klasycznie po Grecji
  • Klasycznie po Grecji

Potrzebujesz fachowej porady naszych konsultantów?

pn-pt 8.30-23, so 10-20, nd 10-20

Zadzwoń...

22 517 16 00 końcówki od 00 do 10

lub napisz do nas

rezerwacje@traveligo.pl odpiszemy na pewno

Zadaj pytanie dotyczące oferty

Wybrana oferta

Kod oferty WTRV236025
Hotel Klasycznie po Grecji
Lokalizacja Grecja > Riwiera Olimpijska
Data wyjazdu
Wyżywienie HB (dwa posiłki)
Transport samolot
Miejsce wylotu
Cena podstawowa

Twoje pytanie

* pola wymagane

Informacje kontaktowe

* pola wymagane

Prześlij znajomemu

zamknij
* pola obowiązkowe

Opublikowane na stronach www.traveligo.pl informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Prezentowane godziny wylotów mogą ulec zmianie.

Akceptujemy płatności:

Copyright © 2004 - 2014 Grupa Traveligo Sp. z o.o.

Jeśli szukają Państwo najlepszego sposobu na spędzenie wakacji, prosimy o zostawienie wiadomości wraz z mailem i nr tel. Konsultanci TraveliGo.pl pomogą wybrać wycieczkę spełniąjącą wszystkie Państwa wymagania.

Wyślij »

Message